Projeler

Excel Vba ile gerçekleştirdiğimiz, projeleri yapılan işleri inceleyebilirsiniz.  Projelerimizin tanıtım videolarını izleyebilir, ayrıca bilgilendirme yazılarını da okuyabilirsiniz. Bazı projelerimiz, müşteri istediğinden dolayı gizlilik çerçevesinde sunulamamaktadır. Aklınıza gelebilecek her türlü ödev veya proje için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

1-Proses Şeması Oluşturucu (Flow Chart Maker)

Programın tanımı: Proses Şeması Oluşturucu (Flow Chart Maker) yurt dışındaki bir müşterimiz için yapmış olduğumuz basit ama kullanışlı bir Excel Vba programıdır. Bu çalışmada; Nesne Yönelimli Programlama -NYP (Object Oriented Programming – OOP) yapısı kullanılarak oluşturulmuştur.

Programın çalışma şekli: Program 2 sayfadan oluşmaktadır. 1. sayfada oluşturacağımız proses şeması bileşenleri ile bu bileşenlerin ayarlarının yapabileceği yerdir. 2. sayfada ise; proses bileşenlerinin seçilebileceği, renklerinin ayarlanabileceği ve bileşenlere yazı eklenebileceği bir sayfadır. Prosesteki bütün bileşenler seçildikten ve diğer ayarlamalar yapıldıktan sonra Çiz Butonu’na basılır ve Proses Şeması otomatik olarak oluşturulur.

Program görselleri

yapılan işler
yapılan işler
yapılan işler

2-Adam Asmaca Oyunu

Programın tanımı: Yılların oyununu Excel Vba ile yaptık. Programlama mantığı oldukça basit bir oyun olup görsellik için de diğer araçlardan da yararlandık.

Programın çalışma şekli: Önce kelime seçimi yapılır. Seçim yapıldıktan sonra ekrandaki harflere basılır. Eğer basılan harf kelime içinde varsa ekranda kelime içinde görülür. Seçilen harf yoksa adamın bir bölümü yandaki ekranda görünür. Eğer kelimeyi tahmin ettiyseniz harflerin üstündeki kutucuğa tahmin edilen kelime yazılır ve Tahmin Et butonuna basılır. Eğer tahmin doğru ise kelime belirir. Eğer tahmin doğru değilse yandaki ekranda adamın bir bölümü daha görünür. Oyun bittiğinde ise istenirse tekrar oyuna başlanabilir.

3-Konteyner Kapasite Hesap Programı - Barbados

Programın tanımı: İhracat için konteyner kapasite hesaplarını kolaylıkla yapabilirsiniz. 20’lik, 40’lık, 40’lık HC, Tır vb. araç/konteyner kapasite hesapları için oldukça kullanışlı ve excel vba ile yazılmış bir programdır. Program konteyner/araç için maksimum kapasite yükleme nasıl yapılır onu hesaplar ve o kapasiteye ulaşabilmek için konteyner içindeki dizilimin nasıl olacağını bulur.

Programın çalışma şekli: Ürün/koli/ambalaj bilgileri girilir. Daha sonra yükleme ve konteyner/araç tipi seçilir. Kullanıcı işlemleri bittikten sonra Kapasite Hesapla butonuna basılır. Yapılan temel hesaplar Ana Ekranda gözükür. Detaylı bilgi istenirse Detay Gör butonuna basılır. Çıkan ekranda Detaylar Sayfasında detay bilgiler görünür, Dizilim Sayfasında ise konteyner içindeki dizilimin nasıl olacağı görünür.

Program görselleri

4-Teklif Formu Hazırlama Şablonu

Programın tanımı: Müşterilerinize profesyonel teklifler göndermek için rahatlıkla kullanabileceğiniz bir Excel Şablonudur. Programda müşteri ve ürün bilgilerinizin olduğu bir adet müşteri ve bir adet ürün veri tabanı bulunmaktadır. Ayrıca, birimler için de bir adet Excel sayfası bulunmaktadır. Teklif Formunda seçimler yaparken bu veri tabanları kullanılmaktadır.

Programın çalışma şekli: Öncelikle Teklif tarihi girilir. Tarih girişi olduktan sonra müşteri seçimi yapılır. Seçim yapılınca müşteri bilgileri otomatik gelmektedir. Daha sonra ise teklif verilecek ürünler seçilir ve teklif miktarları girilir. Yine ürün seçimindeki bilgiler ürün adına bağlı olarak otomatik gelmektedir. Son olarak iskonto ve kdv oranları girilerek teklif son haline getirilir. Artık Teklifi pdf olarak kaydedip müşterinize gönderebilirsiniz…